Május 18-án rendezték meg a lenti gyógyfürdőn a XX. Kerka Kupa Úszóversenyt, egyben a Zala-Somogy megyei körverseny III. fordulóját. A felkészülési versenyen 10 csapat 180 versenyzője mérte össze tudását. A kupát végül a Lenti Gyógyfürdő Úszóklub nyerte el 533 ponttal, második lett 466 ponttal Keszthelyi Kiscápák együttese, harmadik pedig 389 ponttal a Szombathelyi Sportiskola csapata. A legeredményesebb fiú versenyző címet Szabó Mátyás, ugyancsak a Lenti Gyógyfürdő Úszóklub sportolója szerezte meg. Első versenyükön kiválóan szerepelt Kovács Alexander és Pecsuvácz Rebeka, aki még érmet is szerzett. Kiemelkedő teljesítményt nyújtott a XX. Kerka Kupa Úszóversenyen Szabó Júlia és Imre Mátyás. Korosztályukban minden számban az élen végeztek, valamint megúszták több úszásnemben is az országos ranglista első 20 idején belüli szintidőt is.